Başlangıç ve Bitiş Tarihi
01.02.2019- 01.02.2019
Başlangıç ve Bitiş Saati
12:02- 12:02
Yer / Adres :
Web Adresi :
E-posta Adresi :
İlgili Kişi :
11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı (EIF)

11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı (EIF) 08-09 Kasım 2018 Tarihleri Arasında Ankara Ticaret Odası (ATO) Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenmiştir. Kongrede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve EIF Yürütme Kurulu Başkanı Çiğdem Dilek açılış konuşmalarını yapmışlardır.Düzenlenen bu Kongrede 29 oturum gerçekleştirilmiş ve yerli-yabancı toplam 143 konuşmacı yer almıştır. Kongrede, Adana BTÜ Maden ve Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü’nden Araş. Gör. Taşkın Yıldız, araştırmalarda bulunmak üzere temsil etmiştir.Enerji ve Tabii Kaynaklar (bir önceki) bakanı sayın Dr. Berat Albayrak’ın başlattığı milli enerji hedefinde yol almaya devam edilmektedir. Bu doğrultuda Kongrede “Milli Enerji Özel Oturumu”nda EIGM Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Cebeci, EÜAŞ Genel Müdür Danışmanı Ali Ekrem Arslan, PİGM Genel Müdür Yardımcısı Ömer Koca, Güriş Yönetim Kurulu Üyesi Cem Özkök, Akfen Enerji Genel Müdür Yardımcısı Kürşat Tezkan konuşmalarıyla sunumlarını gerçekleştirmiştir.

Milli enerji hedefinde düzenlenen “Kömür Termik Santrallerde İşletme Bakım ve Temiz Kömür Teknolojileri” Oturumunda İse TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nden Doç.Dr. Fehmi Akgün moderatörlüğünde, İTÜ’den Prof. Dr. Hasancan Okutan, TKİ Ar-ge Daire Başkanı Zeki Olgun ve TABİ Enerji Genel müdürü Doç. Dr. Harun Bilirgen konuşmalarını gerçekleştirmiştir.


Eşzamanlı devam eden son oturumlarda banka yetkililerinin yer aldığı “Enerji Yatırımlarının Finansmanı” oturumu dikkat çekmiştir.