Laboratuvar detaylarına ulaşmak için sol menüdeki laboratuvar ismine tıklayın lütfen. Cihaz katoloğunu görmek istediginiz Laboratuvar için aşagidaki  laboratuvar isimlerine tıklayın lütfen. 

Kaya Mekaniği Laboratuvarı

Basınç dayanımı, plaka kesme, nokta yükleme, aşınma, sertlik, karot alma, karot kesme ve düzeltme gibi kaya mekaniği Laboratuvarında kullanılan ekipmanların bulunduğu ve her türlü kaya mekaniği testlerinin ve araştırmalarının yapıldığı laboratuvardır.

Agrega, Beton, Doğaltaş, Mermer ve Dolgu Laboratuvarı

Los Angeles asınma, dogaltaş ve mermer kesme, mikro deval aşınma, yassılık indeksi, asınma, donma ve çözülme cihazları ile agrega, beton, doğaltaş, mermer ve dolgu malzemelerine uygulanan testlerin gerçekleştirildigi ve araştirmaların yapıldıgı laboratuvardır.

Cevher ve Kömür Hazırlama Laboratuvarı

Çeneli, merdaneli, diskli kırıcılar, çubuklu, bilyalı, halkalı, havan tipi ögütücüler, numune alma aparatları, standart elek setleri, sallantılı eleme cihazı, basinç filtresi, etüv, terazi gibi ekipmanların bulunduğu cevher ve kömür hazırlama işlemlerininin gerçekleştirildiği ve araştirmaların yapıldıgı laboratuvardır.

Cevher ve Kömür Zenginleştirme Laboratuvarı

Sallantılı masa, flotasyon, falcon separatör, manyetik separatör, pHmetre, mekanik ve ısıtıcılı karıstırıcılar, vakum filtresi, santrifüj cihazı, distilasyon cihazı, sicak su banyosu, çeker ocak gibi ekipmanların yer aldığı cevher ve kömür zenginleştirme deneylerinin ve arastirmalarının gerçekleştirildiği laboratuvardır.

Mineral Karakterizasyonu Laboratuvarı

XRD, FTIR, Particle size analyzer, Scanning Electron Microscope, vakumlu ince kesit makinası, ince ve parlak kesit hazırlama cihazları, polarize ışık mikroskobu, binoküler mikroskop, Blaine yüzey alani aparatı, gibi ekipmanların bulunduğu mineral ve kayaç karakterizasyonun yapıldığı laboratuvardır.

Kimyasal Analiz Laboratuvarı

ICP-MS, AAS, pH metre, ısıtıcılı ve mekanik karıstırıcı, distilasyon cihazı, su banyosu, etüv, analitik teraziler, çeker ocak gibi ekipmanların ve kimyasalların bulunduğu kimyasal analizlerin yapıldığı laboratuvardır

Kömür ve Yakıt Analiz Laboratuvarı

Bilgisayarli kontrollü karbon ve sülfür analiz cihazı, tam otomatik bomb kalorimetresi, mekanik ögütücü havan, analitik teraziler, etüv, yüksek sıcaklık fırını gibi cihazların yer aldığı kömür ve diğer katı ve sıvı yakıtların analizlerinin yapıldığı laboratuvardır.

X-Işınları Analiz Laboratuvarı

XRF, XRD, halkalı tip ögütücü, XRF cihazı için tablet hazirlama presi, analitik teraziler, fanlı etüv, çeker ocak gibi cihazların bulunduğu X- ısınları ile kimyasal (elemental ve bilesik) analizler ile  kayaç, endüstriyel hammadde ve diğer malzemelerin mineralojik tanimlamaların yapıldığı laboratuvardır.